Eko a Bio produkceProdukty ekologického zemědělství

Bio produkty z naší ekofarmy

Pokud hledáte vysoce kvalitní bio produkty, můžeme vám nabídnout čerstvé ryby, vejce, hovězí, jehněčí a drůbeží maso dle sezonní a aktuální nabídky. Všechny naše produkty jsou v bio kvalitě. Nezapomeňte se podívat také do naší galerie.


Chov skotu Limousine

Chov skotu Limousine

Jednobarevný skot červené až plavé barvy pocházející z oblasti jihozápadní Francie. Až do 1. poloviny 20. století se toto plemeno využívalo k tahu. K této práci vybírali chovatelé zvířata velkého formátu s velmi dobře vyvinutou svalovinou a pevným postojem, schopné velké zátěže i přes poměrně jemnou kostru. Tento výběr vytvořil předpoklady pro vývoj typicky masného plemene s velkým podílem svaloviny a nízkým obsahem tuku. Tyto vlastnosti se staly základem pro vysokou produktivitu tohoto dnes velmi populárního plemene skotu, které se z Francie rozšířilo do celého světa. Maso plemene limousine je vynikající kvality, jemně vláknité, dobře vybarvené, křehké a šťavnaté. V kategorii „mladé hovězí“ je prakticky bez konkurence.


Chov minikraviček Dexter

Chov minikraviček Dexter

Jedná se o jedno z nejstarších evropských plemen, jehož historie sahá až do doby kamenné. Dexter pochází z jižního a jihozápadního Irska, kde se rozšířil mezi malými hospodářstvími v horských oblastech. Plemeno bylo známo jako „poorman´s cow – kráva chudých“. Toto plemeno se vyznačuje klidným temperamentem, nenáročností, přizpůsobivostí a dobrou konverzí živin. Zvířata mají vzhledem ke své hmotnosti relativně velkou plochu paznehtů, tudíž je toto plemeno velmi vhodné pro spásání vlhkých a podmáčených luk, které nedevastuje, jako jiná masná plemena. Mají-li kravičky dostatek potravy a přístřešek, dokáží přežít i v těch nejnepříznivějších podmínkách. Do České republiky byl první import uskutečněn v roce 2012 z Dánska do chovu pana Karla Rodena ve Skrýšově. Na naší farmě se v létě narodil první býček, jmenuje se Joe.


Chov ovcí plemene Suffolk

Chov ovcí plemene Suffolk

Anglické černohlavé masné plemeno velmi oblíbené mezi chovateli. Tyto užitečné a odolné ovečky se vyznačují dlouhověkostí a dobrým zdravím. Naše nejstarší ovečky Hororka a Jarmilka jsou s námi už déle než 10 let a vychovali mnoho jehňátek.


Chov drůbeže

Chov drůbeže

Na naší farmě chováme také další hospodářská zvířata, jakou jsou slepice, husy, kachny, ale také králíci.


Chov koní

Chov koní

Český teplokrevník a náš první kůň Rebel, dále starokladrubská klisna Casandra a její dcera Cindy. Nabízíme možnost vyjížděk a výcviku jízdy na koni v blízkých Nebanicích (kvalifikovaní instruktoři, mistryně republiky v drezuře www.nebanice.com).

Kde nás nejdeteRádi vás přivítáme na naší farmě

Napište nám

Rychlý kontakt

Telefon: +420 354 423 136
Mobil: +420 777 788 006
Ubytování: +420 777 788 003
Email: info@farmapolna.cz

Adresa

Farma Polná - Antonín Podvalský
Hazlov, Polná 5
352 01, Aš

Ukázat na mapě